Yaşlanmayı Yavaşlatmak İçin İleri Yaş Egzersizleri

İlerleyen yaşla birlikte vücutta oluşan bir takım değişimler, yapılması gereken egzersiz tekniklerini de etkiliyor. Yaşlanmayı Yavaşlatmak İçin İleri Yaş Egzersizleri konulu yazımıza hoşgeldiniz.

Bu yazımızda Yaşlanmayı Yavaşlatmak İçin İleri Yaş Egzersiz teknikleri ve yaşlanmayı yavaşlatma hakkında bilgiler okuyacaksınız. Bahçeşehir SlowZone ile yaşlanmayı yavaşmak için neler ypmalı, yaşlanmayı yavaşlatmak nasıl olur ? gibi sorularınızın cevabını bulacaksınız.

Yaşlanmayı Yavaşlatmayı öğrenmek için ilk olarak yapılması gerekenler hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız. Bedenin, organ, omur ve kas sisteminin kolayca deforme olması, kemik erimesi, skolyoz ve romatoid artrit gibi rahatsızlıkların oluşumu hareket kabiliyetini kısıtlıyor. Ancak yapılan araştırmalar, ileri yaşlarda dahi düzenli bir egzersiz programına uyulmasının yaşam kalitesini olumlu yönde etkilediğini kanıtlar nitelikte.

Hareketsiz bir yaşam sürmek, bugün gençleri dahi depresyona sürüklerken, fiziksel aktivitenin yüksek olduğu durumlarda bireylerin daha dinç, pozitif ve enerjik olduğu gözlemleniyor. Mental sağlığın oldukça önem taşıdığı göz önünde bulundurulduğunda, özellikle ileri yaştaki bireylerin aktif bir yaşam sürmesi gerektiği kaçınılmaz bir gerçek. Dolayısıyla düzenli egzersiz programı uygulayarak, mental anlamda dinamik hissedebilir ve aktifliği fiziksel olarak da hayata geçirebilirsiniz.

İleri yaştaki bireyler için fiziksel ve sistemsel sağlığın yolu da egzersizden geçiyor. Uzmanlar eşliğinde uygulayacağınız egzersiz hareketleri, eklem ağrılarınızın azalmasını sağlayıp kaslarınızı güçlendiriyor ve bunun yanı sıra karşılaşılan olumsuz durumlarda çürük, çıkık, kırık gibi riskleri de azaltıyor. Fakat bu noktada uygulamanız gereken egzersiz tenkiklerine dikkat etmeniz büyük önem taşıyor.

Yaşınız ve fiziksel durumunuza göre egzersiz hareketleri yapmadan önce, ilk olarak kalp atış hızınızı ölçtürmeli ve bu doğrultuda kalp hızınızı aşmayacak şiddette egzersiz yapmalısınız. Sakatlanmalara yol açmayacak şekilde, kaslarını ve eklemlerinizi kuvvetlendirecek, dengenizi oluşturacak basit egzersizler uygulamalısınız. Ayrıca tüm bunları bir uzman eşliğinde yapmalı ve vücudunuzdaki bütün kas gruplarının eşit derecede çalıştığından emin olmalısınız. Düzenli ve bilinçli bir şekilde yapacağınız egzersiz programı ile kaliteli bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz!

SuperSlow ile haftada 2 veya 3 gün spor yaparak düşük şiddetli egzersiz tekniklerini rahatlıkla uygulayabilir ve olası fiziksel rahatsızlıkları geride bırakabilirsiniz. Uzmanlar eşliğinde uygulanan kısa süreli ve basit egzersiz teknikleri ile yaşam kalitenizi artırmak için SuperSlow’dan deneme randevusu almayı sakın unutmayın!